vipcard.com.pl

http://zioladar.com.pl/olej-z-ostropestu-plamistego

Ostropest powinien kojarzyć się przede wszystkim z wątrobą, ponieważ to właśnie na nią ma zbawienne działanie. Jeżeli chodzi o większość leków, których zadaniem jest osłona i regeneracja wątroby, to ostropest stanowi ich podstawę. Warto nawet przemyśleć stosowanie leków na rzecz spożywania ostropestu w formie naturalnej, gdyż jest on ogólnie dostępny w bardzo przystępnej cenie.

W suchej owocni, jak również w samych nasionach ostropestu, znajduje się sylimaryna, która należy do związków zaliczanych do flawonoidów. Ponieważ związki te charakteryzują się działaniem odtruwającym, oczyszczającym i ochronnym dla wątroby, stanowią one podstawę do wytwarzania leków regenerujących i osłaniających wątrobę.

Sylimaryna wspomaga leczenie cukrzycy typu II. Poprzez regularne spożywanie ostropestu obniża się poziom glukozy we krwi, a także cholesterolu.

Ostropest wpływa też korzystnie na pamięć i koncentrację.

Ziarna ostropestu można spożywać w formie naparu bądź też dodając je do jogurtu, sałatki lub posypując nimi kanapkę, mieląc je uprzednio.

Sklep ZiołaDar posiada w swojej ofercie ostropest plamisty jako olej. W sklepie dostępny jest również ostropest w formie całych ziaren, a także ziaren rozdrobnionych.